O projektu Skřítek pro radost

Jonas-Romana-sedi-obrazek

Začalo to nápadem dát dětem cíl procházek

Skřítek pro radost vznikl spontánně při procházkách do Milíčovského lesa. Bylo to v zimě, všude sníh. Ovšem místo toho, abychom jezdili na lyže nebo relaxovali v sauně, mohli jsme maximálně na procházku kolem domu. Psal se leden 2021, již poněkolikáté byl vyhlášen výjimečný stav kvůli pandemii coronaviru COVID-19 a všechno bylo zavřené.

A co napadlo mámu od dětí? Je potřeba se zvednout a začít dělat radost. Dát dětem cíl procházek, inspirovat dospělé a potěšit každého, kdo chce hledat krásu, kdo chce tvořit.

Několik slov o skřítčí mamince

Romana je neobyčejná osůbka, která neustále něco kutí nebo vymýšlí. Nestačí jí, že se stará o rodinu se třemi dětmi, kocourem a čas od času i jinou zvířenou, a k tomu pracuje jako socioložka na plný úvazek. Neustále něco tvoří.

Romana se věnuje keramice už od dětství. Vyrůstala v rodině dvou výtvarníků, a tak není divu, že má k umění blízko.

Její doménou jsou malované domečky pro kytičky. Vyjadřuje v nich lásku ke květinám a přírodě vůbec. Ale najdete ji také na vánočních trzích s dekorativními advetními svícny, zvonečky a tajemnými lampami.

A pak jsou tu samozřejmě, skřítci, vodníci, fauni a ostatní rarášci. Všichni milí, dobře naladění, pro radost a pro štěstí.

Vítejte v pohádkovém světě skřítků pro radost

Chcete se o skřítcích dozvědět víc?

Přijďte nás navštívit osobně

A když nám potom pošlete nějaké pěkné fotky, uděláte nám velikou radost. O ty nejkrásnější se podělíme v naší obrázkové galerii.