Právě si prohlížíte Chataříček
Chataříček je nejmenší skříteček

Chataříček

Mít vlastní domeček není špatné. To věděl i náš skřítek Chataříček. Protože byl malý, jako všichni skřítkové, ani ten jeho domek nebyl moc velký. Dokonce si dlouho myslel, že je nejspíš nejmenší na světě. Všechno se mu tam ale vešlo, malá ložnice a kuchyňka a veranda, a prima se tam žilo.

Ale kdepak, život bývá plný překvapení a pro skřítky to platí taky.

Jednou na pokraji mýtiny spatřil něco zvláštního. Domeček. Spíš chatička. To by ještě nebylo nic tak podivného, ale tenhle byl velký jako hračka. Byl ale tak krásně a přesně propracovaný, jak hračky nebývají. Vzal ho tedy do ruky, aby si ho lépe prohlédl.

Miniskřítek

A najednou slyší tenký hlásek: „Hned to zase polož!“

Rozhlédl se, ale nikde nikdo. Pak si najednou povšiml, že z okénka domečku kouká malá hlavička v čepičce. Byl to takový vousatý mužíček a povídá: „Poslyš, jak by se tobě líbilo, kdyby přišel nějaký obr, vzal tvůj dům a mával s tebou až někam do nebe? Myslíš si, že se tady dá pak bydlet? Vylila se mi polévka!“

Skřítek domeček opatrně položil a ptá se: „A kdopak ty jsi?“

„Já jsem přece Miniskřítek. Proto mám minidomeček, a když s ním zrovna necloumají obři, docela dobře se v něm bydlí. Pokud se tedy dovnitř zobákem nedobývají ti obří ptáci tady v lese.“

Skřítka potěšilo, že mu někdo poprvé v životě řekl, že je obr.

„Hele,“ povídá, „to nebylo schválně. Mně se jen tvůj příbytek moc líbí. Ale tady to asi není moc bezpečné, když se tady pohybuje tolik bytostí větších, než jsi ty. Sám o tom něco vím. Nechceš se i s domečkem přestěhovat ke mně na verandičku?“

Miniskřítek uvažoval jen minichvíli, jak už to oni dělají. A dohodli se. Takže dnes velký a malý skřítek žijí společně a dobře jim to spolu jde. Povídají si o světě velkých skřítků a malých skřítků a každý den se dozvědí nové úžasné věci.


Skřítek Chataříček se narodil na začátku června 2021. Je úplně malinký, nemá na délku víc než 40 cm! Spolu s Miniskřítkem se odstěhoval do Chocerad.

Chataříčku, měj se krásně a někdy se ozvi! Ať víme, co je nového a jestli je všechno v pořádku.

Pokud chcete skřítkům také napsat, můžete využít buď mail Skřítka pro radost nebo naši poštovní schránku, kterou najdete ve vykotlaném stromu u Apolenky. A pozor! Skřítkové také odepisují! Tak za čas můžete ve stejné schránce najít naopak dopis od Skřítků pro Vás.

Napsat komentář